Арсенал вкара 5 на Барса, Хаверц с нов гол (видео)

Арсенал вкара 5 на Барса, Хаверц с нов гол (видео) Снимка: Getty Images

Арсенал победи Барселона с 5:3 в една от звездните контроли на лятото. Двубоят се игра на стадион "СоФи" в Ингълууд, Калифорния.

Феновете по трибуните видяха по четири гола в двете полувремена, като Арсенал бе твърдо решен да спечели мача.

Микел Артета не подходи към срещата като към обикновена контрола. За разлика от Шави, който пусна тотално различни 11-орки в двете полувремена, наставникът на "артилеристите" изкача до 70-ата минута, за да почне да прави масови промени.

Дебют за Барса направи Илкай Гюндоган, докато Кай Хаверц отбеляза втория си гол за "артилеристите".

Роберт Левандовски даде аванс на Барса в седмата минута. След пробив на Педри отдясно Рафиня стреля, Рамсдейл спаси, но при добавката полякът бе точен за 1:0.

Последваха силни минути за Арсенал. След груба грешка на Кристенсен Букайо Сака открадна топката и я промуши между Тер Стеген и близката греда. В 22-рата Сака можеше да вкара втори гол, но пропусна дузпа, стреляйки покрай вратата.

В 34-тата Рафиня отново даде аванс на каталунците, след като негов директен изстрел от фаул рикошира в стената и тотално обърка Рамсдейл. С втория си гол за Арсенал обаче Кай Хаверц възстанови равенството преди почивката.

10 минути след подновяването на играта Леандро Тросар вкара за 3:2 за Арсенал с хубав диагонален изстрел, а в 78-ата покачи на 4:2 след асистенция на Бен Уайт.

Секунди преди втория му гол Усман Дембеле удари греда за Барса, а секунди по-късно Алехандро Балде също излезе на добра позиция, но и неговият удар срещна гредата, този път горната.

В 88-ата минута резервата Феран Торес отбеляза трети гол за каталунците, но в ответната атака друга резерва - Фабио Виейра, оформи крайното 5:3 с фамозен изстрел от над 20 метра.

В следващия си мач Арсенал се изправя срещу Монако в двубой за ежегодната "Емирейтс Къп", докато за Барса предстои "Ел Класико" срещу Реал Мадрид. Двубоят е в неделя - 30 юли, не невъзмжно за гледане време дори у нас - полунощ.