Барса направи геройски обрат с 10 души след червен картон за Левандовски

Барса направи геройски обрат с 10 души след червен картон за Левандовски Снимка: Getty Images

Барселона се пребори за много сладка победа с 2:1 в гостуването на Осасуна в 14-тия кръг на Ла Лига.

Тимът на Шави Ернандес постигна пълен обрат при много трудни обстоятелства, след като още в 31-вата минута остана с човек по-малко заради червен картон на водещия реализатор Роберт Левандовски.

Тогава "блаугранас" вече изоставаха в резултата, но през втората част намериха сили да стигнат до два гола в намален състав.

Така те увеличиха преднината си на 5 т. пред втория в класирането Реал Мадрид.

Осасуна започна много вдъхновено двубоя и след няколко пропуска заслужено поведе в 6-ата минута.

Давид Гарсия се разписа с глава при отскочила топка след ъглов удар, а претенциите на Барса за нарушение в атака не бяха уважени.

Играта на каталунците не се получаваше и футболистите на Шави изглеждаха все по-изнервени.

Това доведе и до двата жълти картона на Левандовски, който беше изгонен в 31-вата минута за остро влизане в главата на Гарсия при една висока топка.

С човек по-малко Барселона постепенно подобри играта си и в края на полувремето Феран Торес засече във вратата едно центриране на Алба, но беше отсъдена засада.

След последния съдийски сигнал за полувремето пък резервата Жерар Пике получи червен картон за реплика към рефера.

Барса все пак успя да изравни в началото на второто полувреме, когато отново Жорди Алба центрира и топката стигна до Педри, който стреля през двама души на голлинията за 1:1.

В 85-ата минута се стигна до решаващия момент - Де Йонг подаде една дълга прехвърляща топка към резервата Рафиня, който директно игра с глава от границата на пеналта и прехвърли Айтор за 2:1.

Така Барселона събра 37 т. и води в класирането след 14 изиграни мача. Реал е втори с 32 т., но и с мач по-малко.