Барса почти си гарантира второто място

Барса почти си гарантира второто място Снимка: Getty Images

Барселона се стабилизира на второто място в класирането след успех с 3:1 над Селта на "Камп Ноу" в 36-ия кръг на Ла Лига.

Каталунците излязоха в доста офанзивен състав и не срещнаха големи проблеми в двубоя. Пиер-Емерик Обамеянг отбеляза на два пъти, а веднъж се разписа Ммефис Депай и още до 48-ата минута Барса водеше с 3:0.

Яго Аспас върна един гол за Селта след груба грешка на каталунците в защита, а секунди по-късно гостите пропуснаха да направят мача интересен с второ попадение.

В 58-ата минута Селта остана с човек по-малко след директен червен картон на Хейсон Мурийо.

Малко по-късно Роналд Араухо стресна всички, падайки безпомощно на тревата след удар глава в глава с Гави. Наложи се бранителят да бъде откаран в болница с линейка.

До края повече голове не паднаха, а Барселона събра 72 т. на втората позиция и вече води със 7 на третия Севиля, макар и с мач повече.

До края остават само два кръга, така че тимът на Шави вече почти със сигурност ще завърши втори.