Бившият отбор на Тен Хаг спря Юнайтед в Лига Европа

Бившият отбор на Тен Хаг спря Юнайтед в Лига Европа Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед не успя да постигне победа в първия си мач от основната фаза на Лига Европа.

Тимът стигна само до 1:1 срещу гостуващия Твенте, макар че водеше в резултата на почивката.

Юнайтед се размина с получаване на гол в началото, но после заигра по-стабилно и в 35-ата минута Кристиан Ериксен откри резултата с хубав удар.

Именно Ериксен обаче сгреши и загуби една топка в 68-ата минута, след което Сам Ламерс изравни резултата.

До края вратарят на гостите направи няколко спасявания и Твенте си тръгна с точка от "Олд Трафорд".

Мачът носеше по-различни емоции за мениджъра на Юнайтед Ерик тен Хаг, тъй като в Твенте той започва и завършва кариерата си на футболист, а там прави и първите си стъпки като треньор.

Следващият мач на "червените дяволи" в Лига Европа е гостуване на Порто на 3 октомври.