Две пропуснати дузпи провалиха Милан

Две пропуснати дузпи провалиха Милан Снимка: Getty Images

Милан пропусна две дузпи, а с тях и победата при разочароващото 2:2 срещу Болоня в 21-вия кръг на Серия "А".

На "Сан Сиро" домакините пропиляха възможността да вземат трите точки и да съкратят разликата с лидера в класирането Ювентус, който по-рано също направи равенство.

Нашумелият нападател на Болоня Джошуа Зиркзее откри резултата в 29-ата минута с труден удар между краката на Майк Менян.

После Милан получи много спорна дузпа, след като Симон Кяер беше изритан в главата, но я наведе много ниско.

Треньорът на гостите Тиаго Мота беше изгонен за протестите си, а "росонерите" не успяха да се възползват, защото Оливие Жиру пропусна от 11-те метра.

Преди почивката Милан все пак изравни чрез Рубен Лофтъс-Чийк.

15 минути преди края се стигна до нова дузпа за Милан заради удар в лицето на Рафаел Леао.

Този път Тео Ернандес се зае с изпълнението, но уцели гредата, а после топката се върна в него и той я вкара - естествено обаче, нямаше право да играе два поредни пъти с кълбото и попадението не беше зачетено.

Лофтъс-Чийк се превърна в герой за своите с втори гол няколко минути по-късно. Но това не беше всичко, тъй като зрителите видяха трета дузпа в мача, този път в полза на Болоня.

Младата резерва на Милан Терачано не издържа на напрежението и дръпна противник за фланелката в пеналта. Рикардо Орсолини беше точен от бялата точка и в продължението донесе равенството на Болоня.

Милан остава с 46 т. на третото място и е на 7 от първенеца Ювентус. Вторият Интер е на 2 т. от Юве, но и с два мача по-малко.

Болоня продължава да бъде приятната изненада на шампионата и се движи седми с 33 т.