Гюндоган изпрати Сити за втори път в рая

Феноменалният сезон на Манчестър Сити продължи със спечелването на ФА къп. На финала на "Уембли" шампионите надиграха градския си съперник Манчестър Юнайтед с 2:1 и оформиха дубъл. Още една победа след седмица във финала на Шампионската лига срещу Интер ще означава требъл за Пеп Гуардиола и момчетата му. Над всички за победителите беше Илкай Гюндоган, който отбеляза два гола.

Финалът започна по изумителен начин за Сити, който поведе след само 13 секунди. Ортега изрита силно топката напред в половината на "червените дяволи". Холанд продължи с глава, а Линдельоф, също с глава, се опита да я изчисти, но вместо това асистира на Гюндоган, който със страхотен изстрел от въздуха отбеляза най-бързия гол в двубой за спечелването на ФА къп.

"Гражданите" продължиха да доминират, но Холанд и Де Бройне не успяха да удвоят. След половин час игра Юнайтед изравни от нищото. Аарън-Уан Бисака опита подаване с глава в наказателното поле на Сити, след което топката срещна ръката на Грийлиш, която бе вдигната високо и бе отсъдена дузпа. Бруно Фернандеш изпълни хладнокръвно от бялата точка в типичния си стил - 1:1.

Второто полувреме отноно започна с бърз гол на Гюндоган. Де Бройне центрира от фаул около границата на наказателното поле, където германецът не засече по най-добрия начин, но топката премина между телата на няколко играчи, тупна и влезе в ъгъла за 2:1.

Последваха добри ситуации и пред двете врати, но Де Бройне отново не сполучи за Сити, а Рашфорд не успя да направи 2:2.

20-ина минути преди края Гюндоган вкара за трети път, като направи добавка след шут на Холанд. Попадението обаче правилно бе отменено заради засада. Добра ситуация за Юнайтед бе пропиляна от младия Алехандро Гарначо, за да се стигне до втората минута на добавеното време, когато при едно разбъркване в наказателното поле на "гражданите" Мактоминей като по чудо не се разписа от малкото наказателното поле с глава.

В крайна сметка резултатът остана непроменен и ликуваше синята част на "Уембли".

Трофеят бе 7-и във витрината на Сити и ще остане в историята с това, че двата градски съперника се срещнаха на финал за най-стария трофей във футбола за първи път в историята.