Инфарктен завършек и Ливърпул е аут от ФА къп

Само две седмици след като претърпя тежко поражение с 0:3 при гостуването си на Брайтън във Висшата лига, Ливърпул се отправи на ново пътешествие към Южния бряг за сблъсък с "чайките" от четвъртия кръг на турнира за ФА къп и отново преглътна горчив хап. "Червените" загубиха инфарктно с 1:2 и носителят на трофея е аут от надпреварата.

След половин час игра на "Амекс" и добър шанс, пропилян от Мохамед Салах, Ливърпул поведе. Именно египтянинът напредна и намери Харви Елиът, който с нисък удар откри резултата. Мърсисайдци обаче не запазиха преднината си дълго.

Домакините изравниха с известна доза късмет в 39-ата минута. Опит за изчистване на Александър-Арнолд прати топката на крака на Лампти, който стреля от дистанция, топката се отклони в Дънк и не остави шансове на Алисон.

Брайтън владееше инициативата през втората част и създаде повече положения от гостите, но нов гол така и не падаше.

Развръзката настъпи в последните секунди, когато Каору Митома вкара ефектен гол. Попадението беше проверено от ВАР за засада, но такава нямаше и "Амекс" избухна в овации.