Испания подчини Франция за олимпийската титла във футбола

Испания е олимпийски шампион по футбол след епично 5:3 с продължения на финала над домакина Франция. Мачът на "Парк де Пренс" бе наистина драматичен.

Той тръгна идеално за домакините, които откриха в 11-ата минута с гол на Енцо Мийо. Попадението дойде след кошмарна грешка на вратара на испанците Арнау Тенас.

Последва обаче футболна лекция от Ла Фурия, поведена от Фермин Лопес, младата звезда на Барселона.

Той изравни в 18-ата минута, а след седем минути изведе испанците напред, довкарвайки отбитата от вратаря на домакините топка. И докато стадионът и играчите на Тиери Анри се чудеха какво се случва, в 28-ата минута дойде трети нокдаун - вкара Алекс Баена от пряк свободен удар.

За Фермин това бяха попадения №6 и №7 на турнира.

Французите бяха гроги, а съперникът им си подаваше по терена в познатия стил, тотално контролирайки събитията. През второто полувреме Франция намери сили да се вдигне, а на контраатака Испания пропусна да реши нещата с четвърти гол.

И в 79-ата минута Аклиуш върна в играта домакините с гол, който отново в немалка степен бе плод и на късмет. А в последните секунди дойде и дузпа, отсъдена след намеса на системата ВАР, за задържане на французин от испански бранител в наказателното поле.

От 11 метра Жан-Филип Матета вкара за 3:3 е взриви стадиона. Продължения.

В 100-ата минута резервата Серхио Камейо вкара четвъртия гол за Испания и това бе точката на спора. За да е сигурно, че златото няма да избяга, пак Камейо вкара в 120-ата минута тотално нокаутира домакините.

Така след 32 години испанците отново са шампиони на олимпийския мъжки футболен турнир.