Късна дузпа спаси Англия на "Алианц Арена"

Късна дузпа спаси Англия на "Алианц Арена" Снимка: Getty Images

Германия и Англия завършиха 1:1 на "Алианц Арена" в Мюнхен в дербито на кръга от Лигата на нациите.

Гол от дузпа две минути преди края спаси "трите лъва" от поражение и така и двата тима останаха без победа в група 3 на лига "А" от турнира.

Динамичното първо полувреме завърши без попадения, макар че и двата тима имаха шансове, а гол на Йонас Хофман не беше зачетен заради засада.

Малко след началото на втората част Хофман все пак се разписа благодарение на отлична асистенция на Йошуа Кимих и неубедителна намеса на Джордан Пикфорд.

Гостите отговориха с опасен удар на Мейсън Маунт, но после отново Бундестимът натисна и пропусна да реши мача с втори гол.

Две минути преди края капитанът Хари Кейн сам си спечели дузпа и я реализира, за да донесе точката на своите.

В другия двубой от групата Италия победи Унгария с 2:1 у дома и оглави класирането.

"Скуадрата" води с 4 т. пред Унгария с 3, Германия с 2 и Англия с 1.