Ливърпул подлуди "Анфийлд" в 98-ата минута!

Ливърпул подлуди "Анфийлд" в 98-ата минута! Снимка: Getty Images

Ливърпул спечели драматично с 2:1 срещу Нюкасъл на "Анфийлд" с победен гол в 98-ата минута.

Срещата от петия кръг на Висшата лига предложи пълен обрат и много емоции в края, когато гостите бяха на път да си тръгнат с точка, но резервата Фабио Карвальо стана герой за своите.

Юрген Клоп заложи на същия състав, постигнал рекордното 9:0 над Борнемут през уикенда, но този път отборът му доста по-трудно създаваше чисти положения.

Рекордната 70-милионна покупка на Нюкасъл Александър Исак направи успешен дебют за новия си клуб и откри резултата в 38-ата минута.

Атаката започна от грешно подаване на Александър-Арнолд и завърши със страхотен завършващ удар на изведения зад защитата Исак.

Натискът на Ливърпул преди почивката не даде резултат, но в 61-вата минута Роберто Фирмино изравни след асистенция на Мохамед Салах от десния фланг.

До края атаките на домакините не носеха особено голяма опасност, като изключим един мощен удар на Луис Диас от двайсетина метра.

Но в 8-ата минута на продължението защитата на "свраките" не успя да изчисти топката след един ъглов удар. В мелето Салах отклони топката към Карвальо, който с воле отблизо донесе победата.

Така Ливърпул се изкачи до петата позиция в таблицата с 8 т., на 7 зад лидера Арсенал.