Ливърпул разочарова на "Анфийлд" след вратарски издънки

Ливърпул разочарова на "Анфийлд" след вратарски издънки Снимка: Getty Images

Ливърпул не успя да се справи с Уулвърхемптън на "Анфийлд" и завърши 2:2 в мач от третия кръг за Купата на Англия.

Мърсисайдци ще трябва да преиграват на "Молиню" и там ще бъде определен победителят от сблъсъка, а до равенството се стигна след разочароващо представяне на вратаря Алисон Бекер.

Домакините започнаха доста активно, а получилият титулярно място Коди Гакпо демонстрира голямо желание за игра в дебюта си.

Ливърпул обаче за пореден път показа склонност към елементарни грешки в защита.

Първо Жоел Матип загуби топката в собственото си наказателно поле, а малко по-късно дойде големият гаф на Алисон, който подаде право в краката на Гонсало Гедеш и португалецът откри резултата.

Тимът на Юрген Клоп стигна до изравнителен гол точно преди почивката. Трент Александър-Арнолд се отличи с класна асистенция и достави идеална дълга топка на Дарвин Нунес, а уругваецът с едно докосване я отклони към далечния ъгъл за 1:1.

След почивката грешка в защитата на Улувс позволи на Мохамед Салах да направи резултата 2:1.

Хий-Чан Хуан възстанови равенството след хубава атака на "вълците", но и нова неубедителна намеса на Алисон.

9 минути преди края Уулвърхемптън стигна и до трети гол, но той беше отменен с ВАР заради засада.

Голямата сензация в третия кръг поднесе третодивизионният Шефилд Уензди, който изхвърли богаташите от Нюкасъл след победа с 2:1 у дома.

Джош Уиндас отбеляза двата гола, донесли победата над третия във Висшата лига.