Лукаку стана герой в дебюта си, инфарктен обрат в добавеното време

Лукаку стана герой в дебюта си, инфарктен обрат в добавеното време Снимка: Getty Images

Наполи спечели инфарктно с 2:1 срещу Парма у дома след два гола в добавеното време на срещата.

Дебютиралият Ромелу Лукаку се прояви с изравнителен гол, а обратът се случи след като гостите вече бяха останали с 10 души на терена.

Анже-Йоан Бони откри в 19-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на вратаря Мерет срещу него.

Гостите водеха до самия край, макар че в 76-ата минута вратарят им Сузуки беше изгонен за втори жълт картон.

Драматичният завършек започна с отсъждане на дузпа за Наполи, която беше преразгледана с ВАР и отменена.

В 92-рата минута появилият се като резерва Лукаку получи една топка в пеналта, освободи се от пазача си и стреля за 1:1.

4 минути по-късно Андре-Франк Замбо Ангиса направи обрата пълен и с глава донесе победата на Наполи.

По същото време Лацио и Милан направиха зрелищно 2:2 в дербито помежду си на "Олимпико".

"Росонерите" откриха рано с гол с глава на Павлович, но започнаха зле втората част и допуснаха обрат за три минути.

Кастеянос и Диа вкараха за Лацио след две асистенции на Нуно Тавареш и изглеждаше, че кошмарният старт на Пауло Фонсека начело на Милан ще продължи.

Смените на треньора обаче проработиха и само минута след влизането си в игра Тами Ейбрахам и Рафаел Леао комбинираха отлично, а португалецът изравни за 2:2.

Лошото за Милан е, че остава без победа и има едва 2 т. след първите три кръга.

Лацио събра 4 т., колкото и Парма, докато Наполи се изкачи на четвъртото място с 6 т.