Наполи няма спиране - 4:0 в Торино

Наполи няма спиране - 4:0 в Торино Снимка: Getty Images

Наполи направи поредна решителна крачка към титлата в Италия след категоричен успех с 4:0 като гост срещу Торино в мач от 27-ия кръг на Серия А.

Неаполитанците са на върха с 21 точки аванс пред втория Интер, който тази вечер приема Ювентус в голямото дерби на италианския футбол.

Наполи взе аванс в резултата още в 9-а минута след дежурното попадение на Виктор Осимен. В 35-а минута дойде ред и на Хвича Кварацхелия да се разпише след точно изпълнена дузпа.

През втората част Осимен добави втория си гол в мача след асистенция на Матиас Оливера, а в 68-а минута Танги Ндомбеле оформи крайното 4:0 след подаване на Кварацхелия.

В друга среща от кръга Фиорентина победи Лече с 1:0. Автогол на Антонио Гайо в 27-а минута донесе успеха на "виолетовите", които се изкачиха на девето място с 37 точки.