Не класика, а наказателна акция - Байерн мина като на парад през Дортмунд

Не класика, а наказателна акция - Байерн мина като на парад през Дортмунд Снимка: Getty Images

Байерн Мюнхен организира абсолютна наказателна акция срещу Борусия Дортмунд в "Дер Класикер", след като прегази "жълто-черните" с 4:2 на своя "Алианц Арена" в първия мач начело на новия треньор - Томас Тухел.

С комичен гол от своята половина Дайо Упамекано даде аванс на баварците още в 13-ата минута. Централният защитник искаше да даде извеждащ пас за Лерой Сане, стражът на Дортмунд излезе на границата на наказателното си поле, за да изчисти топката с крак, но я пропусна и тя продължи хода си към мрежата му.

Пет по-късно Томас Мюлер покачи на 2:0, след като бе оставен непокрит на задна греда при изпълнение на един корнер, а в 23-тата отново той направи резултата класически. Гостите загубиха топката в своята половина, Сане стреля от дъгата пред наказателното, Кобел спаси, но при добавката Мюлер довкара кълбото в мрежата.

Кингсли Коман направи резултата 4:0 малко след почивката, а в 72-рата минута Емре Джан намали резултата, разписвайки се от дузпа.

В последните минути баварците почти спряха да играят, като дори влезлият като резерва Мусиала пропуля стопроцентов шанс за пети гол, пропускайки сам срещу вратаря. Това даде импулс в играта на Дортмунд, който стигна и до втори гол, дело на Дониел Маален в добавеното време.

Победата отново изкачи Байерн на върха в класирането. Баварците събраха 55 точки и поведоха с две пред досегашния лидер Борусия и вече гледат уверено към 11-ата поредна титла.