Рангник призна: Извадихме късмет срещу Челси; Тухел недоволен от хикса

Рангник призна: Извадихме късмет срещу Челси; Тухел недоволен от хикса Снимка: Getty Images

Временният мениджър на Манчестър Юнайтед Ралф Рангник призна, че неговият отбор е извадил късмет, за да вземе точка от равенството 1:1 с Челси на "Олд Трафорд" в четвъртък вечер.

Точката запази теоретичните шансове на "червените дяволи" за Топ 4, въпреки че са на пет точки зад четвъртия Арсенал, като както "артилеристите", така и петият Тотнъм са с по два мача по-малко от Юнайтед.

"Имахме късмет през първото полувреме. Отново трябваше да разчитаме на страхотните спасявания на Де Хеа и на шпагати в последния момент - каза Рангник.

През втората част стояхме по-добре на терена. Имаше моменти, в които разигравахме топката по-добре. Макар че допуснахме гол в 60-ата минута, успяхме да отговорим със страхотната асистенция на Неманя Матич и невероятен завършващ удар на Кристиано Роналдо.

В последните 20 минути мачът бе отворен. Те можеха да отбележат - Рийс Джеймс удари гредата, но и ние имахме нашите положения и Кристиано можеше да вкара още един или два гола. Като цяло обаче признавам, че извадихме късмет да стигнем до точката. Видя се, че бяхме далеч от това да контролираме мача, докато Челси държеше повече топката."

Междувременно Томас Тухел бе недоволен от равенството. Челси има шест точки аванс пред Арсенал на третото място, където почти сигурно ще завърши и в края на сезона.

"Липсваше ни прецизност и решителност в наказателното поле при завършването на атаките. Успяхме да поведем, но твърде бързо пропиляхме преднината си в рамките на една минута и всичко започна отначало", каза Тухел след равенството на "Олд Трафорд".

Голямата цел от тук до края на кампанията за "сините" е спечелването на ФА Къп, където на финала ще се изправят срещу мечтаещия за куадрупъл Ливъпрул.