Роналдо отърва Юнайтед от поредна загуба

Роналдо отърва Юнайтед от поредна загуба Снимка: Getty Images

Гол на Кристиано Роналдо измъкна Манчестър Юнайтед при равенството 1:1 с Челси във Висшата лига.

Тимът на Томас Тухел имаше преимущество почти през цялото време в дербито и успя да поведе в резултата, но почти веднага суперзвездата на домакините изравни и донесе точката на отбора си.

Протестът против собствениците на Юнайтед семейство Глейзър остави хиляди празни места на "Олд Трафорд".

Домакините пък започнаха лениво и Челси бързо взе инициативата, за да организира няколко добри атаки.

В 28-ата минута Кай Хаверц изпусна чиста ситуация, след като добре излезлият Давид де Хеа спаси удара му.

После отново Хаверц не сполучи след удар с глава.

След час игра по-доброто представяне на Челси най-сетне даде резултат и Маркос Алонсо откри с хубав удар по диагонала с левия крак.

Едва две минути по-късно обаче Кристиано Роналдо изравни с класен завършващ удар след елегантно подаване на Неманя Матич зад защитата.

Това е четвърто поредно равенство между тези два тима и то съвсем намали шансовете на Юнайтед за топ 4.

"Червените дяволи"са шести с 55 т., но им остават само три мача до края на сезона.

Четвъртият Арсенал има 60 т. и два мача по-малко.

Челси пък е твърдо на третата позиция с 66 т.