Ричарлисон вкара два на бившия си тим, но Тотнъм си тръгна разплакан

Евертън и Тотнъм завършиха 2:2 в двубой от 23-тия кръг на Висшата лига. Два гола за гостите отбеляза бившият нападател на "карамелите" Ричарлисон.

Тотнъм водеше в резултата до 4-тата минута на добавеното време, но в крайна сметка двата отбора поделите точките. Равенството беше пето поредно между двата отбора в Ливърпул за първенството.

Тотнъм стартира на скорост и поведе още в четвъртата минута. Вернер изведе Удоджи отляво, той напредна и намери Ричарлисон, който прекрасно завърши срещу бившия си клуб.

След половин час игра домакините стигнаха до изравняване след ъглов удар. Викарио не се намеси добре, топката мина над него, а Тарковски я насочи към Калвърт-Люин, който я насочи към опразнената врата, а тя се отклони в Харисън преди да влезе в мрежата.

"Карамелите" получиха нов удар в 41-вата минута. Автор на втория гол за гостите отново бе Ричарлисон, който отбеляза деветото си попадение в последните осем мача, в които е играл. Мадисън подаде на бразилеца, а той се разписа с прекрасен удар от дистанция.

Минутите се нижеха и Тотнъм вървеше към трите точки, но в 94-тата защитникът Джарад Брантуейт отбеляза изравнителното попадение и хвърли в екстаз феновете на домакините.