Сезонът на Ливърпул се превръща в кошмар след поредното унижение

Сезонът на Ливърпул се превръща в кошмар след поредното унижение Снимка: Getty Images

Ливърпул затъна в още по-тежка криза след унизителна загуба с 0:3 от Брайтън в 20-ия кръг на Висшата лига.

Мърсисайдци играха отчайващо, допуснаха три гола след почивката и се свлякоха до осмото място, на 7 т. от топ 4.

Домакините бяха по-добри и през първото полувреме, когато Ливърпул изобщо не успя да влезе в мача.

През втората част тимът на Юрген Клоп не подобри играта си и допусна гол още в 47-ата минута, когато Матип направи груба грешка и загуби една топка, а Соли Марч откри резултата.

6 минути по-късно Марч отбеляза втория си гол след страхотен удар между двама защитници на Ливърпул.

Четворната смяна на Клоп не помогна и отборът му допусна трети гол. Този път героят на мача Соли Марч записа асистенция, а Дани Уелбек вкара за 3:0.

Така Брайтън излезе на седмата позиция в класирането с две точки пред Ливърпул.

За "червените" това е второ поредно поражение и трети пореден мач без победа.