Шанс за Ливърпул: Сити загуби точки кръг преди края

Шанс за Ливърпул: Сити загуби точки кръг преди края Снимка: Getty Images

Интригата за титлата във Висшата лига е жива!

Лидерът Манчестър Сити стигна само до 2:2 в гостуването на Уест Хем, след като пропусна дузпа няколко минути преди края.

Така "гражданите" водят с 4 т. пред втория Ливърпул, но тимът на Юрген Клоп ще може да съкрати разликата само до точка, ако победи Саутхемптън във вторник.

Сити все пак може да е доволен, защото навакса изоставане от 0:2 и държи съдбата си в свои ръце - победа над Астън Вила в последния кръг ще донесе втора поредна титла на "Етихад".

"Чуковете" водеха на почивката след два гола на Джаред Боуен в 24-тата и 45-ата минута.

Играчите на Пеп Гуардиола бързо се върнаха в мача след почивката, когато Джак Грийлиш намали след рикошет в Доусън.

20 минути по-късно Владимир Цоуфал си вкара автогол при центриране от фал и резултатът беше изравнен.

Уест Хем пропусна на няколко пъти да отбележи трети гол през второто полувреме и можеше да бъде наказан, тъй като пълният обрат се печеше в 86-ата минута.

Тогава Сити получи дузпа за нарушение срещу Жезус след преразглеждане с ВАР.

Рияд Марез стреля от 11-те метра, но не изпълни добре и Фабиански спаси.