Тотнъм понесе тежък удар и остана извън топ 4

Тотнъм понесе тежък удар и остана извън топ 4 Снимка: Getty Images

Нюкасъл отнесе Тотнъм с 4:0 у дома и не позволи на съперника си да се намести в топ 4 на Висшата лига.

Същевременно, с успеха си "свраките" поне засега изместиха Манчестър Юнайтед от шестата позиция в таблицата.

Това беше най-тежката загуба на Спърс под ръководството на Анге Постекоглу, който днес нямаше отговор за контраатаките на Нюкасъл.

Два от головете бяха дело на Александър Исак и нападателят откри резултата след половин час игра.

Само три минути по-късно Антъни Гордън удвои след гаф на Педро Поро и така се отличи с гол и асистенция.

Исак отново се разписа в началото на втората част, а към края Фабиан Шер придаде доста сериозно цифрово изражение на победата.

В класирането Тотнъм е пети с 60 т., колкото има и четвъртият Астън Вила.

Бирмингамци засега са по-напред единствено заради един вкаран гол повече.