Ред Бул надхитриха Мерцедес. Верстапен дръпна Хамилтън на финала

Ред Бул надхитриха Мерцедес. Верстапен дръпна Хамилтън на финала Снимка: Getty Images

Макс Верстапен спечели състезанието за голямата награда на Франция, след като успя да изпревари Люис Хамилтън обиколка преди края.

Верстапен потегли от полпозишън, но след грешка загуби първата позиция, след което обаче си я върна. Ред Бул предприеха влизания с две спирания в бокса, докато състезателите на Мецедес спираха само веднъж, заради което гумите им не издържаха до края.

На трето място финишира другия пилот на Ред Бул - Серхио Перес, който в последните обиколки се справи с Валтери Ботас за място на подиума.

Самият Ботас изрази недоволството си по радиото за това, че и Мерцедес не е предприел стратегия с две спирания в бокса.

Верстапен добави и още една точка към актива си, след като записа и най-бързата обиколка на пистата "Пол Рикар".

След победата Верстапен има вече 131 точки в генералното класиране, пред Хамилтън със 119 и съотборника му от Ред Бул - Перес, с 84.