Черноморец с трудна победа над Славия

Красимир Балъков и Черноморец спечелиха срещу Славия Снимка: Официален сайт на Черноморец
Красимир Балъков и Черноморец спечелиха срещу Славия

Черноморец спечели с 2:1 срещу Славия в последния мач от 8-ия кръг в А група. Двубоят се игра тази вечер на стадион „Лазур" в Бургас. Попаденията за домакините отбелязаха още в първата минута Радослав Димитров, който се разписа в собствената си врата, и Хаири в 43-та минута.

Почетният гол за Славия бе дело на Тодор Колев в 48-ата минута.

След този гол домакините се хвърлиха в атака с мисълта да отбележат трето попадение, което да затвърди успеха. Вратарят на Славия Стефано Кунчев обаче демонстрира добро ниво и не позволи отбелязването на нов гол. Неговите съотборници пък пропуснаха в продължението да изравнят и да откраднат поне точка в мача.

След този резултат Черноморец се изкачи до третото място във временното класиране с актив от 18 точки, колкото има и тимът на Локомотив (София), а Славия зае позицията на бургаския отбор - пета с 15 точки.

„Двата отбора бяха с по 15 точки и това бе много важна победа за нас. Важното е, че съумяхме да победим. Аз уважавам отбора на Славия. Днес може би нямаха ден и това е добре за нас или ние играхме много силно.

Хубавото е, че момчетата след отбелязването на гола в нашата врата успяха да се организират добре и това показва, че отборът е израснал. Трудно може да кажем какви са ни били очакванията. Отборът си върши добре работата", коментира наставникът на Черноморец Красимир Балъков.

„Неприятна загуба от директен противник. Знаехме за залога на мача. Единственото, с което отборът на Черноморец ни изненада бяха статичните положения, с които не се справихме до края на мача. Не показахме играта, която можем.

Автоголът в първата минута ни стъписа и не можахме да си подадем два-три обикновени паса. Второто полувреме направихме някакви корекции, но това не бе достатъчно за днес", заяви старши треньорът на Славия Емил Велев.