Лукойл Академик почти сигурно на 1/4-финал

"Студентите" вече спокойно могат да дишат, знаейки че на практика са четвъртфиналисти Снимка: sportal.bg

Лукойл Академик е почти сигурен четвъртфиналист в третия по сила турнир на Стария континент - "Еврочалъндж", след като надви за втори път израелския Макаби (Хайфа) с 87:69 в мач от IV кръг на група "I".

Така "студентите" излязоха на първо място във временното класиране, събирайки актив от 7 точки (3 победи и 1 загуба).

При успех по-късно тази вечер на абсолютния лидер и фаворит в групата Спартак (Санкт Петербург) като гост на БАРАК (Нетаня), нашият шампион ще се класира и на теория за следващия етап от надпреварата.

Въпреки равностойното начало и преднина за гостите в края на първата част, нашите се мобилизираха и заиграха значително по-добре, като успяха да натрупат преднина от 16 точки преди почивката.

Последва ново отпускане в редиците на "студентите", но водени от двамата американци Девин Грийн и Доминик Джеймс не допуснаха изненада.

Първият завърши мача с 21 точки, докато вторият записа в своя актив 15. Техният сънародник Травис Питърсън пък овладя 11 борби.

За евреите най-много реализира Марко Килингсуърт - 20. Той постигна "дабъл-дабъл" със своите 11 борби.

Следващият мач на Лукойл Академик е на 22 февруари в Санкт Петербург срещу местния Спартак.