Лукойл Академик падна за сефте в Лисабон

Лукойл Академик не успя да повтори отличната си игра срещу Бенфика от София Снимка: sportal.bg
Лукойл Академик не успя да повтори отличната си игра срещу Бенфика от София

Баскетболният ни шампион Лукойл Академик записа първа загуба в своята група "С" в третия по сила турнир на Стария континент - "Еврочалъндж". "Студентите" отстъпиха със 79:86 при гастрола си на Бендика в Лисабон след продължение.

Редовните 40 минути приключиха 72:72. Първата част бе изцяло за домакините, които я взеха с осем точки преднина (26:18).

Постепенно нашите се върнаха в мача благодарение на двамата американци Доминик Джеймс и Брандън Баумън, завършили съответно с 25 и 15 точки.

Следващите три четвъртини бяха за Лукойл Академик - 19:17, 16:11 и 20:18. Силите обаче стигнаха до петминутно продължение на срещата, където обаче португалците наложиха волята си и спечелиха частта с 14:7, а оттам и мача.

Освен Джеймс и Баумън, нито един друг баскетболист от българския състав не премина границата от 10 точки. Това обаче сториха четирима от Бенфика, като над всички бе Хешиму Еванс с 20 точки. Колегата му Грегъри Дженкис пък се открои с "дабъл-дабъл" - 18 точки и 12 борби.

Въпреки поражението Лукойл Академик остава начело във временното класиране с 3 победи и 1 загуба. Толкова има и днешният му съперник Бенфика, но с по-лоши показатели в преките двубои.