Светкавичен нокаут! Този път Махачев не остави шансове на Волкановски (видео)

Светкавичен нокаут! Този път Махачев не остави шансове на Волкановски (видео) Снимка: Getty Images

Ислам Махачев не остави никакви шансове на Александър Волкановски в реванша помежду им и постигна победа с нокаут още в първия рунд в основното събитие на UFC 294.

Това е втора поредна победа за дагестанеца срещу шампиона в категория "перо", след като през февруари го победи по точки.

Титлата Волкановски не бе заложена в мача, но тази на Махачев - да. Австралиецът прие мача по-малко от две седмици преди събитието, след като оригиналният съперник на Ислам - Чарлз Оливейра, се оттегли поради контузия.

Победата бе 13-а поред за Махачев в октагона, който защити титлата си в леката категория за втори път.

Махачев натисна противника си още от първата минута. След като го притисна за кратко до мрежата, двамата се върнаха отново в центъра на клетката. Мощен хайкик намери главата на Волкановски, след което Ислам довърши работата на земята.

Това е 25-а победа в кариерата на Махачев срещу само една загуба. Австралиецът Волкановски остава със статистика от 26-3.

В подгряващото основното събитие Хамзат Чимаев запази непобедения си статут и надви Камару Усман след съдийско решение (29-27, 29-27, 28-28).

Чимаев бе малко по-активният от двамата, основно сваляйки и контролирайки Усман на земята, но като цяло, двубоят не предложи очакваното шоу.

Оригиналният съперник на Хамзат - Пауло Коста, също се оттегли дни преди мача заради наложителна операция на лакътя. Така бившият шампион в полусредната категория Усман спаси събитието.

Чимаев има вече статистика от 13-0, а за Усман това бе четвърта загуба в кариерата и трета поред срещу 20 победи.