Григор ще доиграва с Вавринка утре, изостава с два сета

Утре българинът ще се надява да постигне голям обрат, тъй като изостава с два сета Снимка: Getty Images

Мачът от третия кръг на "Ролан Гарос" между Григор Димитров и Стан Вавринка беше прекъснат при резултат 2:0 сета за швейцареца.

Двамата ще доиграват утре, тъй като срещата започна твърде късно, беше преместена от корт "Сюзан Ленглен" на корт № 1 и не приключи в рамките на деня.

И двата сета стигнаха до тайбрек, а Вавринка надделя със 7:6(5), 7:6(4) след доста оспорвана игра и поделено надмощие.

Мачът започна зле за Гришо и той беше пробит още в първия гейм. Това даде увереност на Вавринка, но българинът върна пробива в шестия гейм и резултатът стана равен - 3:3.

Последва сервис гейм на Димитров, в който той поведе с 40:0, но нещата се усложниха за него и Вавринка стигна до няколко точки за пробив. Майсторски лоб от трудна позиция обаче приключи дългия гейм в ползва на Григор.

При 5:4 за Гришо, той дори стигна до сетбол, но сервисът на Вавринка заработи и това го спаси. До края на сета се получиха добри разигравания и никой от двамата не отстъпваше, за да се стигне до 6:6 и първи тайбрек.

Там най-добрият български тенисист реализира първия минипробив и за малко държеше инициативата, но размяната на полетата дойде при 3:3, а после Гришо водеше с 5:4, но загуби две важни разигравания. Още при първия сетбол за Вавринка, българинът сгреши от бекхенд и сетът приключи.

Димитров имаше проблеми още в първия си сервис гейм на втория сет и Стан получи две поредни точки за пробив. В случая първата ни ракета се мобилизира и измъкна гейма, а оттам нататък и двамата стабилизираха играта си в своите сервис геймове и логично мачът влезе в тайбрек номер 2.

Този път Вавринка го започна много концентрирано и след грешки на Григор и ас на своята сметка си спечели три точки преднина за 4:1. До края швейцарецът не изпусна това предимство и се поздрави с победа и във втория сет, с което играта за деня приключи.