Григор с велик обрат, върза "геврек" на мощен руснак

Григор Димитров се класира за третия кръг на Мастърса в парижката зала "Берси" след паметен обрат над руснака Карен Хачанов. Родният ас загуби първия сет, но това не го разколеба и след почти два часа битка сломи 31-вия в световната ранглиста с 4:6, 6:2, 6:0.

След загубената първа част Григор отпусна само два гейма на бившия член на топ 10 на световната ранглиста.

Особено зрелищно беше в решителния сет, в който Димитров дръпна с 5:0 и Хачанов застана на линията да сервира за почетен гейм. Гришо обаче отказа да отпусне педала на газта и от третия си мачбол затвори мача след час и 58 минути на корта в "Берси".

В третия кръг българинът очаква победителя от срещата Александър Зверев - Душан Лайович, която е по-късно тази вечер.