Победа и загуба за Григор на финала на Световната тенис лига

Победа и загуба за Григор на финала на Световната тенис лига Снимка: Getty Images

Григор Димитров завърши участието си на Световната тенис лига с победа и загуба в последния ден, а неговият тим в крайна сметка отстъпи на финала.

Демонстративният отборен турнир в Абу Даби приключи с триумф за тима на Ийгълс срещу Кайтс, за които се състезаваше Гришо.

Първо Димитров загуби с 3:6 на двойки заедно с Лойд Харис от Даниил Медведев и Андрей Рубльов.

Руснаците стигнаха до пробив в осмия гейм и това се оказа решаващият момент.

Веднага след това София Кенин победи Арина Сабаленка с 6:4 и Ийгълс поведоха с 25:19 в общия резултат на надпреварата, в която мачовете се играят по един сет.

Впоследствие българинът победи Андрей Рубльов на сингъл с 6:3 и се стигна до продължение, в което първата ни ракета трябваше да спечели три поредни гейма, докато руснакът се нуждаеше само от един.

В това продължение съперниците си размениха по един гейм за крайното 7:4.

Така успехът на Гришо срещу Рубльов не беше достатъчен, за да обърне общия резултат във финала и титлата от второто издание на Световната тенис лига отиде на сметката на Ийгълс.