Меси изля цялата си ярост срещу Гуардиола

3 гола за Лео. Снимка: getty
3 гола за Лео.

Барселона не остави никакъв шанс на гостуващия Манчестър Сити на Пеп Гуардиола и разби англичаните с 4:0 в мач от група С на Шампионска лига.

С хеттрик за „каталунците“ се отчете звездата Лионел Меси, а едно попадение за победителите добави и Неймар.

В първите минути на мача „гражданите“ стояха по-добре на терена и притискаха съперника. Упражняваха висока преса и имаха ясен план за двубоя. Първата по-стойностна атака на домакините обаче ги изведе напред в резултата, след като Иниеста опита да намери Меси с пас, а Фернандиньо се подхлъзна и направи задачата на аржентинеца още по-лесна – 1:0.

До края на полувремето двата отбора си размениха опасности пред двете врати, но до гол така и не се стигна.

Малко след час игра Меси отбеляза за втори път, а Гуардиола определено имаше причина да обвини играчите си, които за пореден път не се бяха позиционира добре в отбрана.

В 69-ата минута Суарес получи подарък от Илкай Гюндоган. Германецът подаде на съперника, а нападателят асистира на Меси, който оформи своя хеттрик.

В края на мача аржентинецът бе фаулиран в наказателното поле и Барса получи правото да изпълни дузпа. Лео направи жест към Неймар, позволявайки му да застане зад бялата точка, а бразилецът не сгреши.

В другия мач от групата Селтик загуби от Борусия Мьонхенгладбах с 0:2.