Голяма победа и червен картон за Лудогорец

Голяма победа и червен картон за Лудогорец Снимка: start-photo.bg

Лудогорец постигна много важна победа срещу Карабах с 2:1 в първия мач от третия предварителен кръг за влизане в групите на Шампионската лига.

Ако Лудогорец отстрани Карабах, си осигурява минимум влизане в групите на Лига Европа и плейоф за влизане в тези на Шампионската лига. Там ги чака Динамо Загреб.

Домакините оказаха първоначален натиск и вкараха в 18-ата минута, но голът бе отменен поради засада.

Втората част предложи далеч повече интересни ситуации и пред двете врати. В 55-ата Лудогорец удари греда след удар на Видал. При добавката от три-четири метра Текпетей не успя да уцели празната врата.

Секунди по-късно разградчани все пак откриха резултата. Алмейда засече добро центриране на Сон и с глава изведе Лудогорец напред.

Дерменджиев бе принуден да прави смяна след точно час игра, когато след грубо влизане в краката му Текпетей бе изнесен на носилка.

В 65-ата домакините изравниха. Бонман спаси удар на Бензиан, но при добавката Жуниньо все пак намери мрежата.

Три минути преди края "орлите" си осигуриха така важната победа на чужд терен. Отново след центриране на Сон този път Видал матира Бунтич.

В 89-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко. Голмайсторът Кайо Видал си изкара безумен втори жълт картон за тотално безсмислено нарушение край противниковото наказателно поле, влизайки с двата крака на играч от Карабах, за което можеше да получи дори директен червен картон.

Вратарят Бонман спаси Лудогорец в добавеното време. На два пъти стражът на "орлите" направи блестящи спасявания, за да съхрани аванса на "орлите" преди реванша в Разград след седмица.