Шави бесен на съдиите: Чиста игра с ръка!

Шави бесен на съдиите: Чиста игра с ръка! Снимка: Getty Images

Треньорът на Барселона бе бесен след загубата с 0:1 от Интер в Милано, след която каталунците останаха с едва три точки по с третия кръг от груповата фаза на Шампионската лига.

В самия край на мача Барса имаше сериозни претенции за игра с ръка на Дензел Дъмфрис - идентична на играта с ръка на Ансу Фати, заради която бе отменен гол на гостите по-рано.

"Ядосан съм и възмутен, това е несправедливост - каза Шави. - Не мога да намеря друга дума освен възмутен. Съдиите трябва да говорят и да обясняват решенията си, ние нищо не разбираме. Още вчера го казах. Те трябва да говорят и така ситуациите ще се изяснят.

Чиста игра с ръка. Решението на рефера бе решаващо за изхода на мача. Вярно е, че се "събудихме" късно, но имахме добри последни 30 минути. Притиснахме ги, но ни липсваше динамика. Не материализирахме шансовете. Днес ни липсваше скоростта, която е нужна в мач от Шампионската лига. Не бяхме на ниво през първото полувреме и взимахме грешни решения. Жалко е, защото заслужавахме поне равенство."

След третия кръг Барса е трети с актив от три точки. Лидер в групата на смъртта е Байерн Мюнхен с девет, Интер има шест, а Виктория Пилзен е на дъното с нула.

"Остават ни да изиграем три финала", добави Шави.