Феноменалната тупалка на Жорди Алба, която донесе победата на Барселона срещу Бетис (видео) Снимка: Getty Images

Ансу Фати се завърна с първия си гол от декември насам, а Барселона си тръгна с трите точки след много трудна победа с 2:1 над Бетис като гост.

Черешката на тортата обаче бе фантастичното изпълнение на Жорди Алба в добавеното време, с което осигури успеха за каталунците.

19-годишният талант на Барса се появи в игра в 75-ата минута и само секунди по-късно се озова на най-подходящото място и от седем-осем метра фронтално срещу вратата плъзна топката в долния десен ъгъл.

Севилци обаче отговориха подобаващо. Две-три минути по-късно Марк Бартра се извиси най-високо и с глава засече центриране на Набил Фекир, отбелязвайки за крйното 1:1.

В самия край на добавеното време Жорди Алба донесе трите точки за Барса. Левият бек на каталунците намери една центрирана топка от Адама Траоре по възможно най-добрия начин и с левия крак я заби безпощадно под гредата на бившия вратар на Барса Клаудио Браво.

Така каталунците спечелиха трите точки, с които имат вече 69 на второто място, а Бетис остава пети с 58, на три зад четвъртия Атлетико Мадрид, който е и с мач по-малко.