Бейл измъкна страдащия Уелс, син на президент вкара за САЩ

Бейл измъкна страдащия Уелс, син на президент вкара за САЩ Снимка: Getty Images

Уелс и САЩ завършиха 1:1 в оспорван двубой от група "B" на Световното първенство в Катар.

Американците излязоха напред след силно начало, а "драконите" дълго се бореха да изравнят, преди звездата Гарет Бейл да си спечели дузпа и да я реализира за крайното 1:1.

САЩ се понрави с по-добра игра през първата част и след няколко опасни положения заслужено поведе. Голмайстор стана Тимъти Уеа - синът на легендата Джордж Уеа, който е носител на "Златната топка" и настоящ президент на Либерия.

Попадението дойде в 36-ата минута, когато Кристиан Пулишич изведе Уеа зад защитата на противника и играчът на Лил завърши покрай вратаря.

Втората част определено беше по-позитивна за Уелс и тимът на Робърт Пейдж успя да вдигне нивото, за да избегне загубата.

Удар с глава на Бен Дейвис беше спасен от Търнър, а после Кийфър Мур също стреля с глава, но сантиметри го разделиха от целта.

В 81-вата минута Бейл овладя топката при едно центриране отдясно и беше препънат от Цимерман, който направи необмислено влизане.

Капитанът на Уелс сам изпълни отсъдената дузпа и донесе точката на своите.

Така след първите мачове в тази група Англия води с 3 т. пред Уелс и САЩ с по 1 и Иран с 0.