Геният на Меси изведе Аржентина до топ 8

Аржентина се класира за четвъртфиналите на Световното първенство след победа с 2:1 над Австралия. В своя мач №1000 в кариерата Лионел Меси отбеляза първия гол за "гаучосите" и изпревари Диего Марадона по брой попадения за представителния тим на страната си на мондиали. Лео има вече девет и е на един пред дон Диего и на един зад Габриел Батистута.

Още в 4-тата минута аржентинците поискаха дузпа, след като центриране отдясно срещна ръката на Бакъс. Съдията обаче остана безмълвен. Двата тима играеха предпазливо и положения липсваха.

Така се стигна до 35-ата минута, когато Меси изведе своите напред. Отаменди намери аса на ПСЖ, който със страхотен удар с левия крак от около 15-ина метра не остави шанс на Матю Райън, вкарвайки първия си гол в елиминационна фаза на световни първенства.

Малко преди да измине час игрово време вратарят на "озитата" Матю Райън направи огромна грешка, която костваше скъпо на австралийците. Стражът тръгна да се надлъгва с Де Паул, който го пресираше в наказателното поле, и подари топката на Хулиан Алварес. Футболистът на Манчестър Сити прати кълбото в опразнената врата и резултатът стана 2:0.

Австралия обаче не се предаваше и както изглеждаше, че мачът просто се доиграва, един щастлив рикошет върна тима в голямата игра. Крейг Гудуин опита удар от дистанция, който се удари в тялото на Енцо Фернандес и влетя в аржентинската врата в 77-ата минута.

Две минути преди края на редовното време Лионел Меси осъществи поредната си солова акция и сервира топката на Лаутаро Мартинес в наказателното поле на австралийците, но звездата на Интер стреля изключително неточно. В третата минута да добавеното време упражнението се повтори, но този път Матю Райън отрази удара на Лаутаро.

Неуморният Меси продължи да разсича отбраната на съперника, като след негов удар за малко не падна трети гол за "гаучосите".

20-ина секунди преди края вратарят Аржентина Емилиано Мартинес направи спасяването си на турнира, отразявайки удар от няколко метра.

В крайна сметка резултатът остана непроменен и Аржентина отива на четвъртфинал срещу Нидерландия.