Левандовски провали Полша, групата на Аржентина стана още по-непредсказуема

Левандовски провали Полша, групата на Аржентина стана още по-непредсказуема Снимка: Getty Images

Роберт Левандовски изпусна дузпа, а Полша и Мексико завършиха 0:0 във втория мач от група "C" на Световното първенство.

Двата тима се впуснаха в здрава битка, в която нямаше много положения и която логично завърши без победител.

Поляците ще съжаляват повече за резултата, тъй като в 58-ата минута голямата им звезда Левандовски си спечели дузпа, но я пропусна - ветеранът на вратата на Мексико Гийермо Очоа хвана ъгъла и спаси.

През първата част "ацтеките" играха малко по-добре, а европейският тим се активизира след почивката, но и двата отбора не бяха достатъчно смели и накрая си поделиха точката.

Така група "C" стана още по-непредсказуема, след като в първия мач от нея по-рано днес Аржентина шокиращо загуби с 1:2 от Саудитска Арабия.