Рекорд за Роналдо и трудно, но успешно начало за Португалия

Рекорд за Роналдо и трудно, но успешно начало за Португалия Снимка: Getty Images

Португалия започна Мондиал 2022 с трудна победа с 3:2 над Гана в група "H".

Кристиано Роналдо постави поредния си голям рекорд и поведе своя тим към успеха, но той дойде след доста усилия и доста нерви.

Всички попадения паднаха след 65-ата минута, като преди това Португалия не успяваше да оползотвори превъзходството си.

Роналдо изпусна на няколко пъти през първата част и в единия случай даже вкара във вратата, но преди това вече имаше съдийски сигнал за негово нарушение в атака.

Срещата се отвори, когато суперзвездата на португалците си спечели малко пресилена дузпа в 63-тата минута и сам я реализира за 1:0.

Така той се превърна в първия футболист с голове на пет световни първенства.

Андре Аю изравни в 73-тата минута, но тогава последваха много силни минути за "мореплавателите" и те дръпнаха с две попадения за две минути.

Първо Жоао Феликс направи 2:1, след като беше изведен зад защитата, а резервата Рафаел Леао покачи на 3:1 с изстрел в далечния ъгъл.

Гана върна интригата с точен удар на Букари с глава за 2:3 в 89-ата минута и това доведе до нервен край на двубоя.

В 99-ата минута вратарят Диого Коща за малко да провали португалския тим, защото допусна фрапантна грешка и щеше да загуби топката в наказателното си поле.

На тима на Фернандо Сантош обаче му се размина и той удържа победата, за да поведе в група "H" със спечелените три точки.

В другия мач от тази група Уругвай и Южна Корея не успяха да си отбележат гол.