Ненормалният календар на Юнайтед - "червените дяволи" играят най-много и най-често Снимка: Getty Images

Маркъс Рашфорд бе включен в състава на Англия за двубоите срещу Италия и Украйна от квалификациите за Евро 2024, но няма да може да помогне на Гарет Саутгейт. Още на 20 март от Манчестър Юнайтед излязоха с официално съобщение, в което се казва, че нападателят е получил контузия в четвъртфиналния двубой от ФА Къп срещу Фулъм и ще бъде аут до гостуването на Нюкасъл на 2 април.

Случайно или не, мачът срещу "свраките" е първият за Юнайтед след паузата за националните отбори. Това веднага породи съмнения колко сериозна е контузията на Рашфорд и дали това не е просто единственият начин нападателят да получи няколко дни почивка в изключително натоварения сезон за "червените дяволи".

Оказва се, че Юнайтед е отборът с най-много мачове след подновяването на кампанията след Световното първенство. Тимът на Ерик тен Хаг е изиграл 25 мача от края на декември досега, което прави средно по мач на всеки 3,5 дни. Или казано по друг начин - по два мача всяка седмица. Буквално.

Нито един друг отбор от Топ 5 първенствата на Европа не е изиграл толкова много мачове. Юнайтед играе най-много двубои и най-често.

Снимка: Схема: Sports.ru

Натовареният цикъл "сряда-събота" за Юнайтед се получи заради участието на тима на четири фронта. В края на февруари тимът на Тен Хаг спечели Купата на лигата след победа с 2:0 над Нюкасъл, като продължава борбата си за ФА Къп и Лига Европа, както и с програмата във Висшата лига.

25-те двубоя на "червените дяволи" от края на Мондиал 2022 досега се разпределят, както следва: 12 в Премиършип, 5 за Купата на лигата и по 4 за ФА Къп и Лига Европа.

В тези 25 мача Юнайтед загуби само два пъти (от Арсенал и Ливърпул) и спечели 19 от тях.

Тимът от "Олд Трафорд" изостава на цели 19 точки от върха във Висшата лига и титлата отдавна е мираж, но Юнайтед може да завърши сезона с требъл, ако спечели ФА Къп и Лига Европа.

Един изобщо нелош първи сезона за Тен Хаг.

В Купата на Англия на "червените дяволи" им предстои полуфинал с Брайтън и евентуален финал с градския съперник Сити, докато в Лига Европа Юнайтед се изправя срещу шесткратния носител на трофея Севиля на четвъртфиналите.

Дори и да падне от Брайтън и Севиля, Юнайтед пак ще има да изиграе общо 15 мача до края на кампанията - отново най-много в Топ 5 първенствата, но тук дели първото място по този показател с Интер, Ювентус и Реал Мадрид.

Но ако "червените дяволи" достигнат до финалите на ФА Къп и Лига Европа, то тимът на Тен Хаг ще има да изиграе цели 19 мача в оставащите 59 дни от сезона. Това ще свали честотата на двубоите на един на всеки 3,1 дни.

Истински маратон. Ще издържи ли Юнайтед?