Този сайт използва „бисквитки“ (cookies). Разглеждайки съдържанието на сайта, Вие се съгласявате с използването на „бисквитки“. Повече информация тук.

Разбрах

Тухел не успял да се наслади на английския химн, обвини фотографите

Тухел не успял да се наслади на английския химн, обвини фотографите Снимка: Getty Images

Селекционерът на английския национален отбор Томас Тухел имаше интересно оплакване след първия мач на неговия тим на Световното първенство.

Англия надделя с 4:2 над Хърватия и даде доста поводи за оптимизъм, но Тухел се оказа недоволен от позиционирането на акредитираните фотографи по време на химните.

Германецът заяви, че не е успял да се наслади на английския химн, тъй като при изпълнението му е виждал само фотографи и обективи пред себе си.

Той даже препоръча на ФИФА да вземе мерки по въпроса и да задължи фотографите да се разполагат по друг начин.

"Искам да кажа нещо встрани от мача. Хора, трябва да се помисли за това къде застават фотографите, докато вървят химните. Исках да видя отбора си, исках да ги видя как изживяват този момент и да го изживеем заедно - ние на скамейката, те на терена. Готвихме се за този миг от месеци", обясни Тухел.

"Това е стартът на нашето приключение на световното първенство и беше много специален момент. А той беше провален, защото между нас имаше стена от 50 фотографи, снимащи нас, треньорите, и тях - футболистите."

"Не успях да се насладя, виждах само фотографите и обективите им, но не и моите футболисти. Не се насладих на момента и съм разочарован от това."

Томас Тухел все още не пее химна на Англия, тъй като твърди, че не е готов за тази стъпка.

Но не изключва да го направи в бъдеще, като преди мача с Хърватия каза, че това може да се случи на евентуален финал на Мондиала.

Добави ни в предпочитани източници в Google

Седмичен бюлетин

Задоволи любопитството си по най-удобния начин — най-интересните статии директно в пощата ти.

Без спам. Можеш да се отпишеш по всяко време.

Най-четените