Всеки, който е ходил на стендъп шоу на Николаос Цитиридис, знае, че това, което се вижда по телевизията в неговото шоу по bTV, няма нищо общо.
Бивш журналист, който стана известен в социалните медии със страницата си за ревюта на вафли, Цитиридис може да бъде наистина забавен, смешен, откровено пиперлив на моменти и способен на политическа сатира.
Уви, в "Шоуто на Николаос Цитиридис" за тези четири години не видяхме много от тези му качества. И причината за това не беше в него.
Да се върнем към 2019 г. - на 31 юли на екран в bTV се появи последният епизод на "Шоуто на Слави", тъй като разривът между ръководството на телевизията и водещия вече беше твърде голям.
По онова време на всички беше ясно вече, че Трифонов и хората му имат политически амбиции, което съвсем не се харесваше на bTV.
Затова телевизията беше решила този път да не рискува с каненето на външна продукция, която запълни късния часови пояс, а вместо това реши да си направи свое си вечерно шоу.
За водещ беше избран Цитиридис, който, както вече казахме, има бекграунда на журналист и е много добър в това да прави политическа сатира.
Само дето на него не му беше дадена възможност да прави това. Идеята на bTV очевидно беше за по-лайфстайл ориентирано шоу, с "актуални" гости и "приемливи" шеги.
С други думи - може малко секс, малко трапезен хумор, но не и пълна свобода на действие, която да направи "Шоуто на Николаос Цитиридис" наистина ударно.
Не е като да не е имало интересни моменти. Дето се казва, дори спрелият часовник е верен по два пъти на ден. Просто това, което беше дадено на екипа на шоуто като възможности и поле за действие, не доведе до краен продукт, който зрителите да гледат редовно и с желание.
Или казано с други думи - Николаос Цитиридис може и да е забавен като комик, но комедийното му предаване не беше.
Това трябва и да е изводът за всички от този урок - колкото повече "корпоративна магия" наливаш в един продукт, толкова по-досаден става той.
Смехът изисква свобода. Изисква да не си налагаш самоограничния.
Когато отгоре започнат да се спускат изисквания от рода на "ама без политика", "да гледаме да не засегнем някого" и "ако може едно-две неща да се махнат, защото не звучат много добре", няма как в един момент крайния резултат да не заприлича на сборник с анекдоти за известни счетоводители.
Хубавото в случая е, че Цитиридис вече е достатъчно известен и може да намери друг проект, който да му приляга повече.
Остава да видим дали и от bTV са си научили урока. Ако ли не, винаги могат да пуснат просто някой сериал и да не го мислят повече този въпрос