Кино озвучаване, концертна сцена и още много други скрити таланти от Performance Soundbar на Philips

Най-вероятно сте забелязали, че все по-често имате нужда от алтернативен и по-мощен аудио звук за любимите филми. Всеки телевизор има прилични говорители, но не може да се състезава с алтернативното озвучаване под формата на саундбар система.

Този вид аудио система е на пазара в последните години и все по-сериозно впечатлява с дизайн и чиста аудио линия. Следвайки тази тенденция Philips предоставиха своето ново попълнение - Performance Soundbar TAPB603/10 за тест и след по-обстойно разглеждане можем да споделим следните наблюдения:

Предлаганото озвучаване 3.1 е с присъствие и на Dolby Atmos. Изходната мощност е 320 W и подозираме, че никога няма да я използвате оптимално. Причината е, че дори на 1/3 от нея ще е невъзможно да издържите повече от час. Сигурно е трудно да повярвате, че нещо толкова компактно може да разполага с такава сила, но след няколко теста стана ясно, че това е единствената аудио система, откоято имате нужда в дома си. Процедурата по свързването е елементарна.

Имате нужда от HDMI кабел (присъстващ в кутията) и 2 контакта за включването на колоните (събрани в саундбара) и буфера. Последният работи безжично и може да се позиционира по-далеч от телевизора, спестявайки допълнителното преплитане на кабели.

ARC технологията позволява да използвате едно дистанционно и при включването на телевизора включвате автоматично и озвучаването. Philips са се погрижили да доставят всички познати форми на свързване от безжично, до поддръжка на HDMI, USB и любимия аудио жак. Това означава, че може да инсталирате дори Hi-Res плейър и да слушате висококачествена музика (както правихме ние по време на тестовете).

Дистанционното е изключително лесно за употреба, с малък вграден дисплей за ориентиране и настройване. Можете да изберете между някои оптимални настройки за музика и филми, да активирате Dolby кодеците или ръчно да прецените колко силен да бъде басът от буфера. Веднъж щом приключите с тези настройки (които отнемат не повече от 30 секунди до 1 минута), можете да се потопите в аудио свят от най-чист вид.

Какво може да очаквате?

Като за начало получавате добре познатия кино звук в хола си. Гледахме началната сцена на Baby Driver и не усетихме разлика в звука между кино салона и саундбара. Високите обороти се преплитаха красиво с мелодията, чувахме надуването на турбината, свистенето на гумите, полицейските сирени и в нито един момент не пропуснахме възможността да чуем речта на героите.

Това е добра новина, защото не получаваме само аудио мощност, но и интелигентен звук, който през цялото време обикаля пространството. Няколко погледа върху рали състезания демонстрираха абсолютно същата адекватност и атмосфера. Всичко е динамично, експлозиите са реални, а сцените с престрелки може да ви накарат да се оглеждате и замисляте как говорителят срещу вас успява да създава ефекти зад гърба ви. Спокойно, не си въобразявате, всичко е в магията на киното и този саундбар.

Колкото и добре да се справя с кино ефектите, музикалното изживяване е дори по-добро. И можем да го потвърдим с помощта на някои по-сериозни аудио формата, с чиято помощ често изпотяваме пристигналата техника за тест. Започвайки с 32-битовите WV файлове и любезното съдействие на Pink Floyd. Избраният албум "Division Bell" предложи много приятна и широка аудио сцена. Китарите бяха ясни и отчетливи, не се конкурираха с вокалите, а щом стигнахме до "Wearing Inside" вече беше ясно, че с рок не можем да затрудним конфигурацията.

Следващото предизвикателство беше свързано с присъствието на филхармония и както подозирахме, липсваха изкривявания или загуби. Единственото по-сериозно разочарование може да дойде от дълбините на YouTube и фактът, че там липсва някаква по-сериозна аудио обработка и поддръжка, с която да получите по-качествено звучене. Все пак е ясно, че пълно щастие от YouTube не може да има.

Дотук с добрите страни, време е да обърнем внимание на негативите. Един такъв е фактът, че не искахме да се разделяме.

Качественият звук не може да се забрави толкова лесно и това далеч не е най-големият проблем.

В повечето случаи трябва да знаете, че с високата мощност на аудио системата идва и много по-сериозната отговорност. Препоръчваме винаги да намалявате звука, за да не се окаже, че при следващото включване, което може да бъде и в малките часове на нощта, ще събудите всички околни жители. Мощността наистина е сериозна и може да доведе до повече сърдити съседи, макар и да слушат хубава музика (вашата).

Снимки: Мира Дерменджиева

Новините

Най-четените