Григор с лесна победа на старта на "Уимбълдън"

Във втория кръг Григор ще се изправи срещу словенец. Снимка: Getty images
Във втория кръг Григор ще се изправи срещу словенец.

Григор Димитров се класира за втория кръг на "Уимбълдън" след категорична победа с 6:1, 6:4, 6:3 над заемащия 89-ото място в световната ранглиста Симоне Болели (Италия).

Така българинът си осигури двубой в следващата фаза на турнира в Лондон срещу словенеца Грега Земля, който се наложи с 3:1 сета над Майкъл Ръсел от Съединените щати.

Мачът започна вихрено за Григор, който набързо поведе с 3:0, след което Болели задържа подаването си, но последва нова серия от три гейма на сметката на Димитров, с което той затвори първия сет след едва 17 минути игра.

Втората част бе по-равностойна като все пак българинът бе този, който имаше възможности за пробив. Стигна се до 4:4, когато след уникална игра в защита и грешка на Болели, Димитров стигна до пробив, а в следващия гейм успя да спечели сета след 6:4.

Третият сет се разви по подобен начин като при 3:3 Григор направи решаващ пробив, а до края на мача не даде нов гейм на италианеца и след само 82 минути игра си осигури място във втория кръг.

С тази победа 22-годишният българин си осигури 38 хиляди паунда от наградния фонд и 45 точки за ранглистата, но имаше да защитава точно толкова от миналата година, така че за да добави нови ще трябва да спечели и следващия си мач, а това би му донесло нови 45 точки и завръщане в топ 30 на света.