Волейболистите загубиха от Италия след обрат, очакват следващия си съперник

Волейболистите на Силвано Пранди направиха отличен първи гейм, но после отстъпиха на противника Снимка: fivb.org

България загуби с 1:3 гейма от Италия (25:23, 23:25, 21:25, 17:25) последния си мач от груповата фаза на Европейското първенство по волейбол.

Нашите завършват групата с три победи и две загуби и се класират на осминафиналите като трети в подреждането, а там най-вероятно съперник ще бъде Словения.

Българите започнаха много силно тази вечер и поведоха от самото начало на отличния първи гейм.

България поддържаше аванс от 5 т., но Италия намали на 16:17, за да принуди Силвано Пранди да вземе прекъсване.

След него нашите възстановиха аванса си и атака през центъра на Виктор Йосифов сложи край на първата част - 1:0 гейма за България.

Вторият гейм беше по-равностоен и малки детайли го решиха в полза на италианците. Съперникът ни поддържаше малко предимство в точките. При 20:18 за Италия им подарихме точка заради неразбирателство след посрещането, а до края на гейма "адзурите" не изпуснаха предимството си.

Третият гейм беше доста подобен на втория и италианците държаха малък аванс в точките, преди да поведат по-сериозно към края - с 23:17. Сгрешен сервис на Георги Петров донесе и този гейм на "адзурите".

В последната част предимството на противника ни беше тотално и нашите не оказаха почти никаква съпротива.