Реал Мадрид и Манчестър Юнайтед не се победиха

Кристиано се разписа срещу бившия си отбор Снимка: Getty Images
Кристиано се разписа срещу бившия си отбор

Реал Мадрид и Манчестър Юнайтед завършиха 1:1 в първия мач от 1/8-финалите в Шампионската лига на стадион "Сантяго Бернабеу" в испанската столица.

Головете отбелязаха Дани Уелбек (19) за гостите и Кристиано Роналдо (30) за Реал. На два пъти гредите пък спасиха от попадение и двата отбора.

Така всичко в този мегасблъсък предстои да се реши в реванша на 5 март в Манчестър, като везните са леко наклонени в полза на англичаните заради гола на чужд терен. Евентуална загуба ще попари мечтите на Реал да спечели рекордна десета титла в Шампионската лига.

При равенство приключи и другият двубой снощи, който противопостави Шахтьор Донецк и Борусия Дортмунд.

Украинците на два пъти повеждаха, но първенецът на Германия успяваше да изравни. Така важното второ попадение за "жълто-черните" отбеляза защитникът Матс Хумелс в 87-ата минута.

Точен за тима на Юрген Клоп беше и Роберт Левандовски в 41-ата минута, а за Шахтьор се разписаха Дарио Сърна и Дъглас Коща.