Норвежкият шампион падна с 0:15

Роман Павлюченко (вдясно) загуби интерес към слабия съперник след три гола през първото полувреме във вратата му.

Норвежкият шампион Стрьомсгодсет загуби с нечуваното 0:15 в контрола срещу руския Локомотив (Москва).

Резултатът навя мисли за черно тото и уговорки, но всъщност истината е съвсем различна.

На лагера си в Испания норвежците останали с 6 здрави играчи заради епидемия от грип. Те поискали отлагане на мача, но руснаците нямали намерение да търсят друг съперник и не приели.

Тогава Стрьомсгодсет се подсилил с шестима футболисти от местен четвъртодивизионен тим, колкото да събере 12 играчи.

Локомотив изобщо не се трогна и наниза 15 гола, като Роман Павлюченко записа 3 от тях.