Франки прободе любимия Челси в сърцето

Лампард показа уважение към бившия си отбор

Франк Лампард влезе като резерва и отбеляза гола с цената на точка за шампиона Манчестър Сити, който се измъкна с равенство 1:1 срещу Челси в тактически мач на "Етихад".

Хитрата лисица Жозе Моуриньо бе на път да спечели за втора поредна година като гост на "гражданите", но Лампард, който напусна "Стамфорд Бридж" през лятото, фиксира равенството, като показа уважение към бившия си клуб и не се зарадва на попадението.

Лондончани играха затворено преди почивката, а в средата на втората част Сабалета получи второ официално предупреждение заради грубо нарушение. В 71-та минута при бърза контраатака Еден Азар центрира към резервата Андре Шурле и германският национал се разписа отблизо за Челси.

Малко след това в игра се появи Лампард, а в 84-та минута Давид Силва асистира към бившия английски национал, който от движение изравни резултата.

Челси загуби точки за първи път през сезона, но остава лидер във временното класиране с 13 точки, докато шампионът Манчестър Сити се намира на шесто място с 8 точки.

В друга среща Евертън загуби изненадващо у дома с 2:3 от Кристъл Палас. "Орлите" спечелиха за първи път през новия шампионат и вече имат 5 точки, колкото е активът и на Евертън.