Хетафе нанесе трета загуба на Виляреал

Отборът на Виляреал записа трета загуба в Примера Дивисион през този сезон Снимка: getty images
Отборът на Виляреал записа трета загуба в Примера Дивисион през този сезон

Отборът на Хетафе нанесе трета загуба за сезона на третия в класирането на Примера Дивисион Виляреал. В среща от 15 кръг на Ла Лига Хетафе се наложи с 1:0 като домакин. Единственото попадение вкара Албин две минути преди края на срещата.

Хетафе доигра двубоя с девет души след като в 40-та минута Ката Диас бе изгонен, а заради бурно изразената си радост голмайстора Албин получи втори жълт картон и също пое по-рано към съблекалните.

Това е и третото поражение на Виляреал като гост през този сезон. Извън собствения си стадион тимът има записани още три победи и две равенства. „Жълтата подводница" допусна втора поредна загуба като гост на Хетафе. През миналия сезон Виляреал отстъпи с 0:3.

В друга среща от кръга днес Алмерия се наложи като гост с 3:1 над Севиля. Алмерия откри резултата със спорен гол на Фабиан Андрес Варгас в 48-ата минута, а Пабло Даниел Пиати с два гола-шедьоври в 81-ата и 90-ата минута "подпечата" успеха на гостите. Между попаденията на Пиати Фредерик Кануте се разписа за Севиля.

Домакините можеха да поведат в результата още в петата минута, когато Хосе Карлос уцели гредата с фантастичен шут. В 21-ата Севиля пропиля златен шанс да излезе напред в резултата. Севилци получиха право да изпълнят дузпа след игра с ръка на Фабиан Варгас в наказателното си поле, но вратарят Диего Алвеш спаси изстрела от бялата точка на Фредерик Кануте.

Това е едва втората победа на Алмерия като гост през този сезон и общо втора в първенството. До този момент Алмерия нямаще успех срещу Севиля като гост. За домакините това е четвърта загуба в последните четири срещи от Ла Лига и пета в пет срещи във всички турнири.