Интер се настани между Наполи и Милан

Снайдер и Ето'о реализираха попаденията за Интер в Генуа Снимка: Getty Images
Снайдер и Ето'о реализираха попаденията за Интер в Генуа

Шампионът Интер спечели с 2:0 като гост на Сампдория в късния мач от XXVII кръг на Калчото.

С тези три точки европейският и клубен шампион изпревари Наполи и вече е на второ място с общо 53, на само две зад лидера Милан.

"Росонерите" и неаполитанците обаче имат мач по-малко, който ще изиграят помежду си в понеделник вечер от 21:45 часа.

Двата гола за "нерадзурите" пък паднаха в последните двайсетина минути на мача.

В 73-ата Уесли Снайдер изпълни по перфектен начин пряк свободен удар от близо 30 метра и закова топката в долния ляв ъгъл на Чурчи, което изкара извън нерви стража на "моряците", който си го изкара на всички футболисти пред него.

В четвъртата минута от добавеното време Ето'о направи резултата по-категоричен, след като получи далечен пас в наказателното поле на Сампдория, успя елиминира защитник и с шут в близкия ъгъл опъна мрежата.