Лийдс продължава приказката в ФА Къп

Лийдс Юнайтед завърши наравно 2:2 като гост на Тотнъм на "Уайт Харт Лейн" в мач от четвъртия кръг на турнира ФА Къп.

В предишния кръг на надпреварата тимът от Йоркшир отстрани Манчестър Юнайтед, след като го победи с 1:0 като гост на „Олд Трафорд".

Попадение на звездата на Лийдс Джърмейн Бекфорд в 96-ата минута на двубоя от дузпа позволи на гостите да достигнат до равенството. Мачът ще се преиграва на стадиона на Лийдс "Еланд роуд".

Тотнъм, който е със сериозни амбиции да спечели турнира, след отпадането на Манчестър Юнайтед и Ливърпул, повеждаше на два пъти в резултата, но не успя да достигне до успеха. Джърмейн Дефоу пропусна дузпа за „шпорите" през първата част.

Питър Крауч откри резултата в 42-ата минута. Само шест минути след подновяването на играта през втората част Лийдс стигна до изравняване с гол на Джърмейн Бекфорд.

В 76-ата минута руският национал Роман Павлюченко направи 2:1 в полза на домакините. Няколко минути по-късно гол на Роби Кийн бе отменен заради засада.

В 96-ата минута Бекфорд бе съборен в наказателното поле от Майкъл Доусън и съдията Алън Уайли отсъди дузпа, която играчът на Лийдс реализира за крайното 2:2.

Така Лийдс си осигури преиграване на "Елънд Роуд", което ще се състои на 2 февруари.

Тотнъм не е отстраняван от отбор извън елита от 2006 г., когато отстъпи пред Лестър. Порт Вейл през 1988-а пък е последният третодивизионен тим, който направи шпорите своя жертва за ФА къп.

В четири предишни сблъсъка в този турнир Лийдс само веднъж е отстранявал Тотнъм. Това става през 1972-а година, когато Лийдс печели турнира.