САЩ отмъсти на Гана с пети най-бърз гол в историята

Демпси бележи "от съблекалнята" в мача Гана - САЩ.

Клинт Демпси вкара най-бързия гол на световното, за да изведе САЩ напред срещу Гана. Нападателят заби с левачката още в 30-ата секунда за янките, които после се нуждаеха от късна драма, за да спечелят с 2:1 мача от група G.

Двубоят бе интересен и с много положения, като ганайците имаха поне 3 златни шанса за изравняване, но изпуснаха. Все пак африканците изравниха в 82-рата минута след отличен пробив и завършващ удар на Андре Аю. И изглеждаше, сякаш справедливо срещата ще завърши наравно.

Но 4 минути по-късно резервата Джон Бруукс заби красиво с глава след корнер и донесе победата на американците.

Така САЩ взе сладко отмъщение за две загуби от ганайците на две поредни световни първенства. Точно с 2:1 африканците елиминираха янките от Мондиал 2010 на осминафинал.

А през 2006-а Черните звезди пак биха с 2:1 в решителен мач от групата и изхвърлиха САЩ от място в елиминациите.

Преди срещата в Натал протестиращи бразилци изгориха националния флаг на САЩ. Размириците продължават преди всеки мач от Мондиала, като милиони бразилци са бесни от разходите, които страната е направила по организирането на световното.

Попадението на Демпси е номер пет сред най-светкавичните на мондиали в историята.

Ето головете, които американецът не успя да изпревари.

Хакан Шукур за Турция срещу Южна Корея в 11-ата секунда на Мондиал 2002, 3-2

Вацлав Машек в 16-ата секунда за Чехословакия срещу Мексико през 1962, загуба с 1:3.

Ернст Лехнер в 25-ата секунда за Германия през 1934, победа над Австрия с 3:2

Брайън Робсън в 27-ата секунда за Англия срещу Франция на Мондиал 1982, победа с 3:1.