Сити с първа купа за сезона

Насри вкара важния втори гол за Сити във финала.

Манчестър Сити спечели първа купа за сезона с 3:1 на "Уембли" над Съндърланд във финала за Купата на лигата.

Победата не дойде леко, като до 54-ата минута аутсайдерът водеше с 1:0 с гол на Фабио Борини.

Тогава Яя Туре, обичайният спасител на Сити, заби фамозен гол от 30 метра. Минута по-късно Самир Насри наниза попадение за 2:1 и до края Сити не даде шанс на съперника.

В последните секунди Хесус Навас реализира след контраатака и Сити спечели третия си сериозен трофей след идването на шейховете от Абу Даби в клуба.

Тимът на Мануел Пелегрини продължава да се цели в требъл. Титлата не е далеч, като изоставането от лидера Челси е 6 точки, но Сити има 2 мача по-малко.

Купата на Футболната асоциация е на 3 мача, Сити е на четвъртфинал у дома срещу Уигън.
А Пелегрини спечели първи трофей от 10 години. За последно бе вдигал Купата в Интертото през 2004 г. с Виляреал.